Kultura świata

Skills for Change - zmiana społeczna w największym slumsie Kampali

Udostępnij

Skills for Change - zmiana społeczna w największym slumsie Kampali

2015-04-21

Wejdź na: http://www.ulule.com/skillsforchange/

i sfinansuj zakup narzędzi do kursów zawodowych.

Naszym celem jest wsparcie najuboższych mieszkańców Bwaise, jednego z największych slumsów w Ugandzie, poprzez ich udział w bezpłatnych, trwających 4 miesiące kursach zawodowych. Pieniądze zebrane podczas zbiórki zostaną w całości przeznaczone na zakup materiałów i narzędzi niezbędnych do ćwiczeń praktycznych.

W ubiegłym roku, prawie 600 osób ukończyło nasze kursy z krawiectwa i projektowania ubrań, edycji foto & wideo, cateringu, projektowania graficznego, kosmetyki, fryzjerstwa i elektroniki. 70% z nich znalazło pracę w zawodzie w ciągu dwóch miesięcy od otrzymania dyplomu! A już za kilka tygodni, w czerwcu, ruszamy z 7 nowymi kursami zawodowymi dla 340 uczniów.

Potrzebujemy jednak Waszego wsparcia finansowego, aby zakupić materiały i narzędzia, które pomogą im przekuć teorię w praktykę.

100% środków zebranych podczas zbiórki zostanie przeznaczonych wyłącznie na zakup następujących rzeczy:

- sztuka lokalna i rzemiosło: materiały wykorzystywane do produkcji biżuterii, butów i innychakcesoriów;

- gotowanie i catering: żywność i przybory kuchenne;

- naprawa elektroniki: narzędzia, stare telefony, komputery, radioodbiorniki, itp.;

- fryzjerstwo i kosmetyka: kosmetyki: szampony, farby oraz przybory fryzjerskie i kosmetyczne;

- projektowanie graficzne: papier do wydruku;

- krawiectwo i projektowanie ubrań: materiały, nici, igły, nożyce;

- edycja foto i wideo: płyty DVD oraz dodatkowy sprzęt;

Kursy zawodowe będą realizowane w ramach projektu „Szansa dla młodych w Bwaise. Edukacja zawodowa i wsparcie przedsiębiorczości w największym slumsie Kampali”, na który Fundacja „Kultury Świata” wraz z organizacją partnerską AFFCAD z Ugandy (Action for Fundamental Change) otrzymały w 2015 roku dofinansowanie w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP. Nasze działania będą realizowane w Bwaise Youth Employment Centre (BYEC), założonym przez AFFCAD w 2013 roku.

Więcej informacji o organizacji AFFCAD: www.affcad.org

Więcej informacji na temat samego projektu :http://www.kulturyswiata.org/co-robimy/projekty-biezace/szansa-dla-mlodych-w-bwaise-edukacja-zawodowa-i-wsparcie-przedsiebiorczosci-w-najwiekszym-slumsie-kampali