Kultura świata

Warsztaty dla pracowników medycznych (wolontariat, lekarze, Afryka): Praca w indyjskiej służbie zdrowia - KRAKÓW

Udostępnij

2015-03-17

W ramach kontynuacji projektu "Poprawa w dostępie do opieki zdrowotnej w mieście i dystrykcie Mwanga", Fundacja „Kultury Świata” i Polska Misja Medyczna zapraszają lekarzy i lekarki, położne, a także studentów i studentki medycyny i położnictwa na warsztaty na temat pracy z pacjentkami pochodzącymi z różnych kręgów kulturowych. W tym roku zaczynamy od spotkania na temat pracy w indyjskiej służbie zdrowia. Warsztaty poprowadzą Marysia Strzemieczna - doświadczona pielęgniarka, która wielokrotnie wyjeżdżała na projekty wolontariackie w Indiach i Olga Mielnikiewicz - ekspertka i m.in. wolontariuszka projektu "Jakość edukacji kluczem do poprawy jakość życia", realizowanego w Indiach w zeszłym roku.

Podczas warsztatów uczestniczki i uczestnicy będą mogli dowiedzieć się na temat zróżnicowania i kultur Indii, systemu opieki zdrowotnej w tym kraju, specyfiki pracy z pacjentem i uwarunkowań kulturowych, mających wpływ na pracę wolontariusza. Prowadzące podzielą się również z uczestnikami swoim doświadczeniem pracy w Indiach, opowiedzą o przeszkodach, które mogą stać na drodze medycznych wolontariuszy i wolontariuszek- ale przede wszystkim, o momentach, dla których warto przetrwać wszelkie niedogodności. Poznaj nasze doświadczenia z wolotariatu w Azji i Afryce.


Warsztaty odbędą się w Krakowie dn. 25 kwietnia 2015 roku, potrwają od 10.00 do 17.00.

Warsztaty są bezpłatne, aby się zapisać należy przesłać wypełniony formularz zgłoszeniowy do dnia 17 kwietnia na adres: magda.kolba@kulturyswiata.org.

 

Warsztaty są organizowane w ramach projektu: Poprawa w dostępie do opieki zdrowotnej w mieście i dystrykcie Mwanga

Projekt jest współfinansowany z programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2014 i w 2015 roku.