Kultura świata

Poszukujemy lekarki / lekarza zainteresowanych wolontariatem medycznym w Tanzanii

Udostępnij

2015-02-06

Fundacja “Kultury Świata” poszukuje młodej lekarki lub młodego lekarza, na specjalizacji, ginekologia / chirurgia / lekarz rodzinny (nie trzeba mieć jeszcze ukończonej specjalizacji, ale należy mieć prawo wykonywania zawodu), zainteresowanych wyjazdem do pracy w ośrodku zdrowia w północnej Tanzanii (w miejscowości Mwanga) przez 3-4 miesiące (najchętniej od początku lipca) 2015 roku.

Oferujemy:
- Bilet lotniczy, wizę, ubezpieczenie;
- Wyżywienie I zakwaterowanie, a także kieszonkowe na drobne wydatki;
- Kurs języka suahili I przygotowanie do wyjazdu;
Oczekujemy:
- Zaangażowania w pracę w ośrodki zdrowia Neema w Mwandze (kilka godzin dziennie – do ustalenia z osobami zarządzającymi placówką);
- Pokrycia kosztów szczepień I profilaktyki antymalarycznej;
Atutem będzie doświadczenie pracy lub podróży do krajów Afryki i/lub Azji.

Zgłoszenia są przyjmowane przez Aleksandrę Gutowską. CV wraz z odpowiedzią na pytanie: dlaczego chce być wolontariuszką / wolontariuszem w Tanzanii? (o długości 1000 znaków) należy przesyłać na adres: aleksandra.gutowska@kulturyswiata.org do dnia 20 lutego.
W dniach 23-28 luty odbędą się rozmowy z wybranymi osobami (dla osób spoza Warszawy, przy wykorzystaniu komunikatora skype).

Wolontariat jest organizowany w ramach projektu: Poprawa w dostępie do opieki zdrowotnej w mieście I dystrykcie Mwanga. Projekt jest współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2014 I 2015 roku.